Znamy zwycięzców XII edycji konkursu Daf-Kenner

2016-05-24 (data modyfikacji: 2016-05-25)

Z przyjemnością przedstawiamy zwycięzców oraz wyróżnionych w XII edycji konkursu DaF-Kenner drehen einen Clip.
 

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się blisko 1400 grup uczniów z klas 1–3 i 4–6 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Otrzymaliśmy ponad 800 prac konkursowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w konkursie, za wysiłek włożony w przygotowanie pracy konkursowej, zaangażowanie, oryginalne pomysły, twórczą energię i poczucie humoru. Wierzymy, że wykonanie piosenki i nagranie teledysku służyło nie tylko doskonaleniu umiejętności językowych i wokalnych, ale było również okazją do dobrej zabawy i współpracy w zespole.

Jury XII edycji ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego DaF-Kenner drehen einen Clip, w skład którego weszli przedstawiciele i eksperci językowi Wydawnictwa Szkolnego PWN, Instytutu Goethego oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, nagrodziło następujące prace:

KATEGORIA: KLASY 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Miejsce I – praca „Das Krokodil” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu.Grupa zgłoszona przez panią Lilianę Mzyk.

Miejsce II – praca „Die fantastichen Acht” przygotowana przez uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie.Grupa zgłoszona przez panią Sylwię Stawarz.

Miejsce III ex aequo – praca „Das Krokodil” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.Grupa zgłoszona przez panią Sabinę Kaszowską.

Miejsce III ex aequo – praca „Backe, backe” przygotowana przez uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie.Grupa zgłoszona przez panią Hannę Żarnowską.

KATEGORIA: KLASY 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Miejsce I – praca „Reiseziele” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Chociwlu.Grupa zgłoszona przez panią Annę Jachurę.

Miejsce II – praca „Reiseziele” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzni.Grupa zgłoszona przez panią Renatę Mazur.

Miejsce III – praca „Was machst du?” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach.Grupa zgłoszona przez panią Ewę Leśniak.

KATEGORIA: KLASY 1–3 GIMNAZJUM

Miejsce I – praca „Ich habe Hunger” przygotowana przez uczniów z Gimnazjum nr 51 w Bydgoszczy.Grupa zgłoszona przez panią Annę Wolnik.

Miejsce II ex aequo – praca „Daneben” przygotowana przez uczniów ze Społecznego Gimnazjum Omega im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach.Grupa zgłoszona przez panią Monikę Tomaszewską.

Miejsce II ex aequo – praca „Am Montag” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej.Grupa zgłoszona przez panią Monikę Popowicz.

Miejsce III – praca „Meine Kleider” przygotowana przez uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Opolu.Grupa zgłoszona przez panią Beatę Zgolik-Mrozek.

KATEGORIA: KLASY 1-3 SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Miejsce I – praca „Im Deutschunterricht” przygotowana przez uczniów z Zespółu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.Grupa zgłoszona przez panią Agnieszkę Dołżyńską.

Miejsce II – praca „Die Flucht vom Märchen” przygotowana przez uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.Grupa zgłoszona przez panią Monikę Gonet.

Miejsce III – praca „Krokodil” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu.Grupa zgłoszona przez panią Iwonę Kaj.

NAGRODA SPECJALNA

Nagroda specjalna została przyznana uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu za pracę „Backe, backe”.Grupa zgłoszona przez panią Katarzynę Groch.

WYRÓŻNIENIA

Jury przyznało również wyróżnienia następującym pracom konkursowym:

 • Praca „Was machst du?” przygotowana przez uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny przy Parafii NMP w Gdyni. Grupa zgłoszona przez panią Annę Godlewską.
 • Praca „Reiseziele” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Ulatowskiego w Gorzycach Wielkich. Grupa zgłoszona przez panią Barbarę Kupczyk.
 • Praca „Reiseziele” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. Grupa zgłoszona przez panią Lilianę Mzyk.
 • Praca „Reiseziele” przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim. Grupa zgłoszona przez panią Igę Sadowską.
 • Praca „Meine Familie” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu. Grupa zgłoszona przez panią Annę Kukułę.
 • Praca „Meine Familie” przygotowana przez uczniów z Prywatnego Gimnazjum nr 2 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie. Grupa zgłoszona przez panią Małgorzatę Sudziak.
 • Praca „Cowboy-Song” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Grupa zgłoszona przez pana Marcina Miedzińskiego.
 • Praca „Von Berlin nach Wien” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu. Grupa zgłoszona przez panią Dominikę Pfeif.
 • Praca „Magischer Zirkel” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Grupa zgłoszona przez panią Martę Szreiber.
 • Praca „Gesunder Körper, gesunder Geist” przygotowana przez uczniów z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie. Grupa zgłoszona przez panią Annę Wragę.
 • Praca „Auf der Suche nach der Liebe” przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie w Starym Lubiejewie. Grupa zgłoszona przez panią Małgorzatę Sówkę.

Gratulujemy laureatom!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu DaF-Kenner!

Zobacz więcej aktualności