Znamy zwycięzców XI edycji konkursu Daf-Kenner

2015-05-29 (data modyfikacji: 2015-07-02)

Z przyjemnością informujemy, że znamy już zwycięzców XI edycji konkursu DaF-Kenner.

Do XI edycji konkursu zgłosiło się blisko 1000 grup uczniów z klas 1–3 i 4–6 szkół podstawowych oraz z gimnazjów. Otrzymaliśmy 551 prac konkursowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu DaF-Kenner in den DACHL-Ländern. Wszystkie prace konkursowe były wyjątkowe, dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu włożonemu w ich przygotowanie. Jury stanęło przed szczególnie trudnym zadaniem wyboru zwycięzców. Nie wszystkie prace mogły zostać nagrodzone, ale wszystkie zostały docenione.

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele i eksperci językowi Wydawnictwa Szkolnego PWN oraz Instytutu Goethego, nagrodziło następujące prace:

Kategoria klasy 1-3 szkoły podstawowej

Miejsce I – praca "Spiel mit uns und entdecke Bayern" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gronowie.

Grupa zgłoszona przez panią Barbarę Saletę-Nowak.

Miejsce II – praca "Bayern" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów ze Słupska.

Grupa zgłoszona przez panią Beatę Paszun.

Miejsce III – praca "Bayern" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks.bp. Ignacego Krasickiego w Jaśle.

Grupa zgłoszona przez panią Katarzynę Skicką- Such.

Kategoria klasy 4-6 szkoły podstawowej

Miejsce I – praca "Nordrhein-Westfalen" przygotowana przez uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabowicy.

Grupa zgłoszona przez panią Joannę Gęborys.

Miejsce II – praca "Eine Reise durch Österreich" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w Międzyrzeczu.

Grupa zgłoszona przez panią Aldonę Baryłę.

Miejsce III – praca "Partnerschaft bedeutet etwas mehr" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku.

Grupa zgłoszona przez panią Ewę Badeńską.

Kategoria klasy 1–3 gimnazjum

Miejsce I – praca "Schönes Bayern" przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy.

Grupa zgłoszona przez panią Małgorzatę Maczugę.

Miejsce II ex aequo – praca "So ist Bayern" przygotowana przez uczniów z Gimnazjum Nr 8 w Lesznie.

Grupa zgłoszona przez panią Małgorzatę Mikołajczak.

Miejsce II ex aequo – praca "Salzburg" przygotowana przez uczniów z Publicznego Gimnazjum w Słomnikach.

Grupa zgłoszona przez panią Ewę Pauliczek.

Miejsce III – praca "Jedes Leben ist eine Geschiche, jede Geschichte ist ein Leben" przygotowana przez uczniów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie.

Grupa zgłoszona przez panią Marzenę Baumann.

Nagroda specjalna

Nagroda specjalna została przyznana uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu za pracę "Miasto w Saksonii Görlitz".

Grupa zgłoszona przez panią Katarzynę Groch.

Wyróżnienia

Jury przyznało również wyróżnienia za wyjątkową pomysłowość i oryginalność, a także za rzetelność wykonania następującym pracom konkursowym:

 • Praca "Bremen" przygotowana przez uczniów z Zespółu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku. Grupa zgłoszona przez panią Aleksandrę Walewską.
 • Praca "Fürstentum Lichtenstein" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Fiedlera w Polkowicach. Grupa zgłoszona przez panią Małgorzatę Kosińską.
 • Praca "Auf den Straßen von Genf " przygotowana przez uczniów z Oxford Primary School Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej w Bielsku-Białej. Grupa zgłoszona przez pana Jacka Kapronia.
 • Praca "Bayern" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Grupa zgłoszona przez panią Magdalenę Płuciennik.
 • Praca Wien - "die schönste Stadt der Welt" przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 w ZSP nr 6 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Rzeszowie. Grupa zgłoszona przez panią panią Joannę Wojtaszek.
 • Praca "Köln" przygotowana przez uczniów z Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej w Sopocie. Grupa zgłoszona przez panią Lucynę Dorawę-Biłanicz.
 • Praca "Eine Schatzsuche auf Hiddensee" przygotowana przez uczniów z Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. Willy'ego Brandta w Warszawie. Grupa zgłoszona przez panią Małgorzatę Srokę.
 • Praca Wien - "meine Lieblingsstadt" in Europa przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich. Grupa zgłoszona przez panią Marlenę Mikołajczak.
 • Praca "Zu Gast in Wien" przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Jazowsku. Grupa zgłoszona przez panią Celinę Świebocką.
 • Praca "Zurück in der Vergangenheit" przygotowana przez uczniów ze Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich. Grupa zgłoszona przez panią panią Izabelę Migdałek.
 • Praca "Die Schweiz ist sehenswert" przygotowana przez uczniów ze Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Grupa zgłoszona przez panią Agnieszkę Borysławską.

Gratulujemy laureatom!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu DaF-Kenner!

Zobacz więcej aktualności