Zapraszamy na filmową lekcję o Powstaniu Warszawskim

2014-05-20 (data modyfikacji: 2014-08-25)

W ramach projektu „W młodym kinie” zapraszamy grupy szkolne z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na film „Powstanie Warszawskie”. Projekcje mają miejsce w sieci kin Cinema City w całej Polsce. Przed seansem proponujemy spotkanie z edukatorem, który nakreśli kontekst historyczny Powstania oraz opowie o tym, jak powstał film.

Nauczyciele, który wezmą udział w projekcie otrzymają również scenariusze lekcji: „Trzeba to pokazać!” – powstanie warszawskie z perspektywy reporterów wojennych w filmie według pomysłu Jana Komasy Powstanie Warszawskie. Scenariusz służy do samodzielnej pracy z klasą i pomoże przeprowadzić wartościową lekcję w oparciu o obejrzany film.

O filmie:

„Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany  w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez  historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje  autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią  koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę  znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali  światowej. 

Justyna Trocka

Teaser filmu „Powstanie Warszawskie”:

Galeria zdjęć z filmu:

Galeria-Powstanie-Warszawskie.png

Zobacz więcej aktualności