XII edycja konkursu DaF-Kenner

2016-01-07 (data modyfikacji: 2016-01-07)

Już po raz dwunasty Wydawnictwo Szkolne PWN organizuje ogólnopolski konkurs języka niemieckiego DaF-Kenner! Tegoroczna edycja nosi nazwę „DaF-Kenner drehen einen Clip”. 


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu wybranej z listy piosenki oraz nagraniu teledysku (w przypadku uczniów szkół podstawowych i gimnazjów). Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych piszą własny tekst piosenki do wybranej z listy melodii, a następnie wykonują piosenkę i nagrywają teledysk. 

Lista piosenek i linii melodycznych jest dostępna na stronie konkursu dafkenner.wszpwn.com.pl. Nagranie w formie pliku wideo należy przesłać do 15.04.2016 r.

Nauczyciel przygotowujący z uczniami teledysk zgłasza grupę, wypełniając formularz elektroniczny znajdujący się na stronie internetowej konkursu. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy od 7.01 do 27.02.2016 r.

Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej, klasy 1-3 gimnazjum, klasy 1-3 szkół ponadgimnazjalnych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 23.05.2016 r. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: tablety, słuchawki, bony upominkowe!

Konkurs DaF-Kenner od 12 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. W ubiegłym roku do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 1000 grup uczniów z całej Polski! Jak podkreślają ubiegłoroczni uczestnicy konkursu – przygotowanie zadania konkursowego to świetna zabawa i niestandardowy sposób rozwijania umiejętności językowych.

Konkurs „DaF-Kenner drehen einen Clip” organizowany jest we współpracy z Instytutem Goethego. Partnerem konkursu jest Ambasada Szwajcarii, patronat honorowy objęły: Ambasada Niemiec, Austriackie Forum Kultury oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Zobacz więcej aktualności