Wydawnictwo Szkolne PWN realizuje strategię opartą na specjalizacji

2015-02-01 (data modyfikacji: 2015-02-02)

– Edukacja gwarantująca rozwój umiejętności i wiedzy uczniów oraz zapewnienie innowacyjnych i rzetelnych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego uczącego się to kluczowe cele Wydawnictwa Szkolnego PWN - mówi Dorota Twarowska, Prezes Wydawnictwa. – W trosce o zapewnienie najwyższej jakości oferty edukacyjnej, przyjęliśmy strategię opartą na specjalizacji oraz doskonaleniu naszych produktów.

DorotaTwarowska.jpg

Dorota Twarowska
prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN

Kluczowymi obszarami działalności wydawnictwa są: języki obce, publikacje edukacyjne dla przedszkoli oraz specjalne potrzeby edukacyjne. Od blisko 20 lat  uczniowie i nauczyciele korzystają z publikowanych przez nasze wydawnictwo podręczników do języka niemieckiego. Uznaniem cieszy się również szeroka oferta publikacji do nauki języka angielskiego, rosyjskiego, francuskiego oraz łacińskiego.

Realizując strategię specjalizacji, podjęliśmy decyzję o sprzedaży części naszej oferty - podręczników szkolnych do przedmiotów ogólnych - wydawnictwu Nowa Era, wiodącemu wydawcy edukacyjnemu, który od lat cieszy się zaufaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Na mocy umowy zawartej 16.01.2015r. pomiędzy wydawnictwami, nastąpiło przeniesienie na Nową Erę praw autorskich do podręczników szkolnych do przedmiotów ogólnych.

W najbliższej przyszłości skoncentrujemy się na działaniach, mających na celu rozwijanie naszych publikacji w kluczowych obszarach działalności. Zadbamy o jak najlepsze dostosowanie naszej oferty do potrzeb uczniów, rodziców i nauczycieli, w zgodzie z najnowszymi trendami i z dbałością o najwyższą jakość.

Zobacz więcej aktualności