Rusza konkurs teatralny z języka niemieckiego DaF Kenner

2013-11-18 (data modyfikacji: 2013-11-18)

Miło nam zakomunikować, że Wydawnictwo Szkolne PWN właśnie ogłosiło X jubileuszową edycję konkursu z języka niemieckiego DaF Kenner. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych. Do 16 grudnia czekamy na zgłoszenia grup uczniów (należy wypełnić formularz online).

Celem zadania konkursowego jest przygotowanie krótkiego przedstawienia teatralnego w języku niemieckim. W przedstawieniu można wykorzystać scenariusze zamieszczone na stronie konkursu. Sztuka teatralna nagrana na płycie CD lub DVD powinna zostać przesłana organizatorowi do 31 marca 2014 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do dnia 15.05.2014 r.

Dla uczestników, zarówno uczniów, jak i nauczycieli przewidziano cenne nagrody.
Zwycięskie grupy z każdej kategorii otrzymają następujące nagrody:

  • Miejsce I – tablety (max 15 w każdej kategorii) oraz warsztaty z pedagogiem teatralnym przeprowadzone w zwycięskiej szkole,
  • Miejsce II - odtwarzacze mp4 (max 15 w każdej kategorii),
  • Miejsce III – słuchawki (max 15 w każdej kategorii).

Dla finalistów przewidziane są również drobne upominki w postaci gadżetów i książek.

Z kolei nauczyciel, który zgłosił grupy, które zajęły I miejsce w danej kategorii, otrzyma  dwutygodniowe stypendium o wartości 1485 Euro, które sfinansowane jest przez Goethe Institut i obejmuje wyjazd do Niemiec do Schwäbisch Hall na kurs językowy na poziomie A2-B1 w dniach 06.07-19.07.2014 r. wraz z zakwaterowaniem.  Nauczyciele, których grupy zajęły miejsca II-III otrzymają drobne nagrody książkowe o tematyce realioznawczej.

Dodatkowo Wydawnictwa Szkolnego PWN postanowiło przyznać szkole, która pracuje z seriami Wydawnictwa oraz wyróżni się kreatywnością i pomysłowością nagrodę specjalną w postaci jednego laptopa o wartości około 1500 zł brutto.

Daf Kenner cieszył się tak dużym zainteresowaniem w latach poprzednich, że w tym roku w akcję włączyli się prestiżowi sponsorzy: Goethe Institut, Instytut Austriacki czy Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Patronat nad konkursem objęły również ambasady: Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Więcej informacji na temat konkursu oraz wszystkie niezbędne materiały można znaleźć na stronie DaF Kenner.

Zobacz więcej aktualności