PWN na I Wrocławskim Forum Nauczycieli Języka Niemieckiego

2018-10-04 (data modyfikacji: 2018-10-05)

Największa i najlepiej oceniana przez nauczycieli języka niemieckiego konferencja odbyła się w tym roku we Wrocławiu. Dolnośląska Szkoła Wyższa oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy wsparciu PWN jako partnera głównego gościły 21 września niemal 250 nauczycieli języka niemieckiego na całodniowej konferencji, której program był wypełniony wykładami i warsztatami, ale zakładał również czas na wymianę doświadczeń przy kawie. 

 

 
Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w około 20 różnych zajęciach z zakresu psychologii i pedagogiki, metodyki nauczania języka niemieckiego oraz rozwoju osobistego. Wszystkie sale wykładowe tłumnie wypełnili nauczyciele – spragnieni wiedzy merytorycznej i inspiracji do prowadzenia ciekawych i motywujących dla uczniów lekcji. Ponad 120 pedagogów wzięło udział w wykładzie prowadzonym przez ekspertów PWN na temat egzaminu ósmoklasisty oraz w prezentacji nowości w naszej ofercie – publikacji z serii Organizer ósmoklasisty.
Konferencja była ważnym wydarzeniem nie tylko dla nauczycieli i metodyków, ale także dla władz oświatowych regionu – Kurator Dolnośląski, Pan Roman Kowalczyk, nie tylko objął spotkanie patronatem, ale także osobiście powitał uczestników i organizatorów, wygłaszając przemówienie w języku niemieckim. Konferencję docenili i objęli patronatami także Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Goethe Institut, Österreich Institut oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Nauczyciele, którzy mieli możliwość uczestniczyć w konferencji kierują do organizatorów wiele podziękowań, które najlepiej oddadzą charakter i wagę tego wydarzenia:
„Chyba nigdy we Wrocławiu nie było tego typu przedsięwzięcia. Bardzo dobry pomysł, a do tego świetnie zorganizowany. Bardzo się cieszę, że germaniści z naszego miasta i regionu mieli możliwość wzięcia udziału w tego typu wydarzeniu. Mam nadzieję, że to nie był ostatni raz.”
„Czas minął niesamowicie szybko, a wszystkie warsztaty i wykłady, w których uczestniczyłam były niesamowicie ciekawe i mimo mojej ponad 20-letniej praktyki zawodowej wiele się na nich nowego dowiedziałam. Liczę na kolejne spotkania kształcące.”
„Profesjonalna organizacja, rewelacyjne warsztaty i genialny wykład prof. Pyżalskiego. Już nie mogę się doczekać kolejnej konferencji... Mam nadzieję, że będzie ona stałym punktem w moim kalendarzu.”
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz więcej aktualności