Pewny start zwycięzcą konkursu Świat Przyjazny Dziecku

2015-02-27 (data modyfikacji: 2015-02-27)

Z przyjemnością informujemy, że zestaw materiałów ćwiczeniowych „Pewny start” dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną Wydawnictwa Szkolnego PWN zdobył Nagrodę Główną w kategorii Wydawnictwa edukacyjne” w XIII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

Pewny_start_www.png


Dowiedz się więcej o „Pewny starcie”

Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, organizacja pozarządowa, której misją jest ochrona praw i interesów dziecka. Patronat honorowy nad konkursem objęła pani prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak. W jury konkursu zasiadły takie osobistości jak: Artur Barciś - aktor i reżyser, Magdalena Łazarkiewicz - reżyserka i scenarzystka, Dorota Zawadzka - psycholog rozwojowy, superniania czy prof. Adam Frączek - były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Celem konkursu, który odbywa się regularnie od 2002 r., jest propagowanie idei i produktów dla dzieci, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka. W konkursie corocznie wyróżniane są  produkty spełniające najwyższe standardy (m.in. książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne), miejsca oraz portale przyjazne dzieciom. Wyróżniony produkt ma prawo do posługiwania się logotypem Komitetu Ochrony Praw Dziecka i logo konkursu Świat Przyjazny Dziecku przez rok od chwili nadania.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją pozarządową, która zajmuje się ochroną praw dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych.

Pewnym starcie

„Pewny start” to specjalistyczny zestaw ćwiczeń, który opracowany został z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Oprócz kart ćwiczeń, pakiet wyposażony został w ćwiczenia interaktywne, które stanowią przełom w nauczaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Kopia_KOPD_kolor_full.jpglogo_konkurs_2.jpg

Zobacz więcej aktualności