Nauczyciele języka niemieckiego szkolą się także latem

2018-07-26 (data modyfikacji: 2018-07-26)

Wakacje są dla pedagogów dobrym czasem na doskonalenie zawodowe i wymianę doświadczeń z kolegami i koleżankami z innych regionów. Nauczyciele języka niemieckiego latem mają możliwość uczestniczyć w dwóch dużych wydarzeniach – Sommerakademie i Zjeździe Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

 

Sommerakademie (Akademia letnia) to tygodniowa konferencja od trzech lat organizowana w pierwszym tygodniu lipca przez Goethe Institut oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. W jej programie corocznie znajdują się warsztaty prowadzone przez polskich i niemieckich edukatorów.

W tym roku na konferencję przybyło kilkudziesięciu nauczycieli ze wszystkich typów szkół z całej Polski. Uczestników konferencji zaprosiliśmy na warsztaty prowadzone przez dra Sebastiana Mrożka – edukatora i eksperta PWN, poświęcone kreatywnym i aktywizującym formom pracy na lekcji. Słuchacze dowiedzieli się, jak tworzyć kolaże edukacyjne z przeróżnych materiałów, między innymi z nieaktualnych podręczników szkolnych (np. starszych lub wycofanych z oferty). W ciągu 90 minut uczestnikom udało się wypracować zarówno własne kolaże, jak i przekonać do zalet tej formy pracy. Pod koniec zajęć nauczyciele planowali już tematykę kolaży, które przygotują wraz ze swoimi uczniami. Efekty pracy na naszych warsztatach możecie zobaczyć w galerii zdjęć.

Kolejne ważne wydarzenie jeszcze przed nami – w dniach 23-25 sierpnia odbędzie się XVIII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Pile. Zaprosiliśmy wszystkich uczestników, czyli ponad stu członków i sympatyków stowarzyszenia na warsztaty na temat czytania. Swoimi sprawdzonymi sposobami na to, jak przekonać uczniów – młodszych i starszych – do czytania po niemiecku, podzieli się Halina Wachowska, współautorka podręcznika Mach mit! neu oraz wielu  publikacji okołopodręcznikowych z naszej oferty. Serdecznie zapraszamy!


Zapraszamy również do przeczytania artykułu dra Sebastiana Mrożka pt. "Rola wizualizacji w nauczaniu języków obcych" >>


Obejrzyj galerię zdjęć z warsztatów na temat wizualizacji treści edukacyjnych, prowadzonych przez dra Sebastiana Mrożka (Sommerakademie, Gdańsk, 3.07.2018 r.):

 
 
 
  
Zobacz więcej aktualności