"Mężczyzna 3.0" - konferencja z profesorem Zimbardo

2017-10-24 (data modyfikacji: 2017-10-24)

Wielki sukces za nami – konferencja „Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości” z udziałem gościa specjalnego, twarzy oraz głosu psychologii – Profesora Philipa Zimbardo, która odbyła się w dniu 13 października 2017 roku na Uniwersytecie SWPS. Wspólnie z zaproszonymi prelegentami - psychologami i psychoterapeutami stale współpracującymi z Wydawnictwem Naukowym PWN oraz znanymi ojcami-blogerami- zastanawialiśmy się nad wyzwaniami, które są stawiane przed mężczyznami we współczesnym świecie.

Wykład otwierający profesora Zimbardo zatytułowany ‘Man Interrupted. Why young men are struggling and What We Can Do About It?’  spotkał się z gorącym przyjęciem zgromadzonych uczestników, którzy po jego zakończeniu ustawili się w długiej kolejce, aby zdobyć autograf naszego szacownego gościa.   

Wystąpienia pozostałych prelegentów cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem zgromadzonych. Dr hab. Iwona Grzegorzewska przybliżyła problematykę podatności mężczyzn na uzależnienie. Dr Tomasz Grzyb zachwycił swoim wystąpieniem, mówiąc o współczesnym ojcostwie w dowcipny, ale też osobisty sposób. Psycholog dziecięcy, Anita Janeczek-Romanowska, pochyliła się nad zmianami zachodzącymi w nastawieniu współczesnych ojców, a prof. dr hab. Eugenia Mandal przybliżyła wiele wyników badań dotyczących chłopców i mężczyzn. Dr Alicja Długołęcka przykuła uwagę zebranych problematyką przemian męskiej seksualności, a edukatorki z Grupy Ponton podzieliły się swymi obserwacjami dotyczącymi edukacji seksualnej wśród nastolatków.

Zaproszeni przez nas znani blogerzy – Kamil Nowak, Tomasz Kondzielnik i Konrad Kruczkowski podzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi ojcostwa. Ich relacje mogą stać się inspiracją dla kolejnego pokolenia ojców, na co liczymy.

Podczas konferencji towarzyszyła nam również premiera pięciotomowego podręcznika pt. Psychologia. Kluczowe koncepcje, wydana w tym roku, pod redakcją prof. Zimbardo.

Na konferencji gościliśmy prawie 200 osób, dziękujemy za wspólny, wartościowy czas!

Zobacz więcej aktualności