Dwujęzyczne Przedszkole i Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN

2016-06-22 (data modyfikacji: 2017-01-23)

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce w Warszawie zostanie otwarte pierwsze przedszkole i szkoła podstawowa PWN w ramach powstającej sieci placówek edukacyjnych PWN. Dwujęzyczne Przedszkole PWN i Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN będą mieściły się w bezpośrednim sąsiedztwie parku Pole Mokotowskie, w stylowym budynku przy ul. J. J. Rostafińskich 1. 

 

budynek_4.jpg


"Pomysł stworzenia nowoczesnych przedszkoli i szkół powstał w konsekwencji uważnego obserwowania zmian, zachodzących w świecie nauki i edukacji oraz realizacji przyjętej przez nas strategii, która zakłada tworzenie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, wspierających naszych klientów." – mówi Dorota Twarowska, prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN – "Dwujęzyczne Przedszkole PWN i Dwujęzyczna Szkoła PWN to propozycja edukacyjna zbudowana na wiedzy i doświadczeniu PWN. Naszą wizją w PWN jest, aby każdy mógł się uczyć w najlepszy dla siebie sposób i tę wizję będziemy realizować w naszych dwujęzycznych przedszkolach i szkołach. Dwujęzyczne placówki PWN obejmują opieką, wychowaniem i kształceniem dzieci od 2,5 lat do 14-ego roku życia. Dodatkowo, na terenie placówki PWN, zostaną otwarte: klub malucha, poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz centrum szkoleniowe dla nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców."

Dwujęzyczne Przedszkole PWN i Szkoła Podstawowa PWN powstaje we współpracy ze specjalistami, ekspertami i autorytetami ze środowiska naukowego i edukacyjnego. Zajęcia będą prowadzone przez zespół doświadczonych nauczycieli i wychowawców, oparte na autorskim programie PWN, którego główne filary stanowią: dwujęzyczność oraz indywidualizacja nauczania, polegająca na dostosowaniu poziomu nauczania do potrzeb i możliwości ucznia na podstawie przeprowadzonej indywidualnej diagnozy.

W ramach realizowania programu dwujęzyczności każdą grupą opiekuje się dwóch wychowawców, z których jeden komunikuje się z dziećmi tylko po angielsku, również poza zajęciami lekcyjnymi: na wycieczkach czy podczas zabawy w ogrodzie. Dzięki temu dzieci w naturalny sposób rozwijają kompetencje językowe. Program metodyczny placówek PWN odwołuje się do nowatorskiej myśli psychologiczno-pedagogicznej, której źródła tkwią w klasycznych nurtach kształcenia i wychowania. Ma na celu zapewnienie naszym wychowankom zrównoważonego rozwoju, doskonałego władania językiem obcym oraz możliwości doświadczania otaczającego świata.

Zajęcia będą odbywały się w pięknym, stylowym budynku otoczonym zielenią. Duże, przestronne i jasne pomieszczenia tworzą komfortowe warunki do twórczego i radosnego spędzania czasu, a także – dzięki odpowiedniemu wyposażeniu – do rozwijania sprawności fizycznej.

budynek_05.jpg

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie 508 278 278, pod adresem: sekretariat.rostafinskich@pwn.pl lub na stronach internetowych: Dwujęzyczne Przedszkole PWN oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN.

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałmi prasowymi: www.poludnie.com.pl/aktualnosci/item/1272-przedszkole-i-szkola-pwn-na-mokotowie  

 

Zobacz więcej aktualności