Dojrzewanie a rozwój emocjonalny osób z niepełnosprawnością intelektualną

2018-03-08 (data modyfikacji: 2018-03-12)

PWN wzięło udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Bardziej Kochani, która odbyła się 6 marca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Wśród prelegentów znalazła się dr Izabela Fornalik, autorka materiałów PWN z serii Pewny start. O dojrzewaniu oraz Pewny start. Poznać i zrozumieć uczucia. Uczestnicy spotkania – prelegenci, rodzice dzieci z zespołem Downa oraz nauczyciele i terapeuci – mogli zapoznać się z publikacjami z serii PWN Pewny start. O dojrzewaniu i Pewny start. O dorosłości. 

prelegenci_glowne.jpg

Tematem wystąpienia dr Izabeli Fornalik była książka jej autorstwa pt. Dojrzewanie, miłość, seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną wydana przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. Na spotkanie licznie przybyli uczniowie warszawskich szkół specjalnych. Część z nich wzięła udział w przygotowaniu omawianej publikacji – można zobaczyć ich na zdjęciach zamieszczonych w książce.

z11.jpg

Gośćmi konferencji byli również ojcowie osób z zespołem Downa: bohaterowie książki pt. Lista obecności (również wydanej przez Stowarzyszenie Bardziej Kochani) m.in.: prof. Zbigniew Izdebski, muzyk Bartek Królik i biznesmen Jacek Zalewski. Podczas rozmów ze znanymi dziennikarkami i reporterkami – m.in. Izą Klementowską i Judytą Sierakowską – opowiedzieli publiczności o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem niepełnosprawnego dziecka. 

prelegenci.jpg

Publikacje PWN prezentowane na naszym stoisku, podobnie jak nowa książka dr Izabeli Fornalik, pomagają  młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w radzeniu sobie z problemami okresu dojrzewania.  Warto wspomnieć, że materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną wydajemy od 2014 roku. Nasze publikacje dwukrotnie otrzymały nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Wszystkie materiały przygotowali eksperci i praktycy w dziedzinie edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

publikacje_PWN.jpg

W 2018 roku ukażą się nowości: m.in. pakiet Pewny start. Poznać i zrozumieć uczucia, który składa się z 9 publikacji, mających na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pakiet pomoże uczniom w rozpoznawaniu i rozumieniu uczuć, a także w skutecznym radzeniu sobie z przeżywaniem różnorodnych emocji. 
 spe-cover_(2).jpg 
Poznac_i_zrozumiec_uczucia_Za-co-kochaja-nas-zwierzeta_s_51_i_52-1.jpg      Poznac_i_zrozumiec_uczucia_Uczucia-w-nas-i-w-relacjach-ze-swiatem-Historyjki-spoleczne_s_51_i_54-1.jpg    Poznac_i_zrozumiec_uczucia_Swiat-uczuc-Ani-i-Kuby-Czytanki_s_51_i_52-1.jpg
Poznac_i_zrozumiec_uczucia_Nasz-wewnetrzny-swiat-Karty-pracy_s_51_i_52-1.jpg    Poznac_i_zrozumiec_uczucia_Jak-sobie-radzic-z-uczuciami-Poradnik-pozytywny_s_51_i_56-1.jpg    Poznac_i_zrozumiec_uczucia_Co-by-bylo-gdyby-Historyjki-obrazkowe_s_51_i_54-1.jpg
 
Informacje o tych i innych publikacjach znajdziesz w katalogu SPECJALNE POTRZEBY EDUKACYJNE 2018/2019, który będzie dostępny już wkrótce. 
Zobacz więcej aktualności