Długo oczekiwane "Repetytorium z języka francuskiego" już w sprzedaży

2017-09-04 (data modyfikacji: 2017-09-04)

baner_francuski.jpg

"Repetytorium z języka francuskiego" jest zgodne z wytycznymi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego zdefiniowanymi dla wszystkich obszarów biegłości językowej na poziomie B1. Przeznaczone jest nie tylko dla maturzystów, lecz także dla wszystkich innych osób, które uczą się języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym. Wiele przydatnych informacji, zwrotów i ćwiczeń znajdą tu nawet dorośli.

Książka składa się z 14 rozdziałów tematycznych: człowiek, edukacja, dom, praca, rodzina i przyjaciele, kultura, żywienie, zakupy i usługi, podróże i turystyka, sport, zdrowie, nauka i technologia, przyroda, państwo i społeczeństwo. Taki podział umożliwia przećwiczenie wszystkich obszarów tematycznych ujętych w podstawie programowej.

Każdy z rozdziałów ma taką samą budowę, co sprawia, że treści w publikacji mają przejrzysty układ, a nauka staje się szybsza i bardziej efektywna. Uczeń ma możliwość rozwijania wszystkich kompetencji językowych, ponieważ rozdziały składają się z:

- z zestawu słownictwa związanego z danym zakresem tematycznym,

- ćwiczeń poświęconych rozwijaniu wszystkich sprawności językowych (słuchanie – czytanie -  mówienie - pisanie - reagowanie),

- ćwiczeń o charakterze egzaminacyjnym podsumowujące materiał z danego rozdziału.

Dodatkowo repetytorium zawiera krótki rozdział o Frankofonii i języku francuskim na świecie, a także test kompetencji (załączona punktacja i kryteria oceny pozwalają na samodzielne zweryfikowanie poprawności określonych ćwiczeń), transkrypcje nagrań oraz odpowiedzi (do zadań  zamkniętych i otwartych).

Teksty są ciekawe, ćwiczenia różnorodne, a szata graficzna na tyle atrakcyjna, że nauka języka staje się przyjemnością.

Do książki dołączona jest również płyta CD z nagraniami audio, dzięki którym można ćwiczyć rozumienie tekstów słuchanych.

Zobacz więcej aktualności