Salon metodyczny

Zaburzenia modulacji w integracji sensorycznej

Bodźce z otoczenia docierają do wszystkich z taką samą intensywnością. Różnie jednak na nie reagujemy, co jest uzależnione od naszego profilu modulacyjnego. Ale jeżeli modulacja sensoryczna jest zaburzona, pewne bodźce są nadmiernie...

Więcej
Wspieranie rozwoju motoryki małej

Motoryka, czyli zdolność wykonywania ruchów, jest właściwa ludziom i zwierzętom. Jej rozwój przebiega etapami, z których żaden nie powinien być pominięty, choć może być osiągany w różnym tempie przez poszczególne maluchy.

Więcej
Zaburzenia motoryczne o podłożu sensorycznym

W wielu przedszkolach można spotkać maluchy, które stronią od aktywności ruchowej, są zagubione, podenerwowane, poruszają się chaotycznie i niezgrabnie, wolą bawić się w pozycjach statycznych. Należy zwrócić na nie szczególną...

Więcej
Szczególnie trudna droga do dorosłości

Pokonanie drogi łączącej dzieciństwo z dorosłością to nie lada wyzwanie. Burza hormonalna, zmienność stanów emocjonalnych, rozkwit potrzeby seksualnej, a do tego silna potrzeba niezależności. To naprawdę dużo.

Więcej
Przedszkolak w krainie liczb

Dowiedz się, jak sprawić, aby dzieci polubiły matematykę!

Więcej

Dowiedz się, jak organizować zajęcia języka obcego, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów!

Więcej
Media społecznościowe a nauka języka obcego w gimnazjum

Dowiedz się, jak wykorzystać media społecznościowe do nauki języków obcych!

Więcej
Chcą i umieją pracować

Absolwenci z niepełnosprawnością intelektualną zbyt często stają się beneficjentami opieki społecznej, podczas kiedy wielu z nich może i chce pracować i zarabiać pieniądze.

Więcej
Dziecięca twórczość. Dlaczego warto, by dzieci tworzyły?

Neurodydaktycy wskazują, że najsilniej stymuluje go twórcze zajmowanie się sztuką. Jak wykorzystać tę wiedzę na zajęciach w przedszkolu?

Więcej
Kształtowanie inteligencji emocjonalnej

Sukces w szkole i w dorosłym życiu zależy w dużym stopniu od umiejętności emocjonalnych ukształtowanych w okresie przedszkolnym!

Więcej
wczytaj więcej wczytuje więcej
1 2 3 4 5