O Wydawnictwie

PWN Wydawnictwo Szkolne  – jesteśmy członkiem Grupy Wydawniczej PWN i działamy na rynku książki edukacyjnej od stycznia 1997 roku.

Od początku swojego istnienia specjalizujemy się w wydawaniu podręczników przeznaczonych głównie do nauki języków obcych. Od roku 2012 wydajemy również cenione publikacje do edukacji przedszkolnej. W 2014 r. wprowadziliśmy na rynek nowatorski produkt skierowany do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Pewny Start. Pakiet zawiera ćwiczenia interaktywne, które stanowią przełom w nauczaniu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Wszystkie nasze podręczniki obudowujemy bogatymi publikacjami metodycznymi dla nauczycieli. W naszej ofercie mamy również publikacje okołopodręcznikowe dla uczniów.

Znaczącymi wydarzeniami w naszej ponad 10-letniej historii były transakcje zakupu innych wydawnictw, m.in. Demart, carta blanca, Ortus i Park, wraz z ich ofertą podręcznikową i okołopodręcznikową.  

Mając na względzie intensywny cyfrowy rozwój rynku czytelnictwa i edukacji, od kilku lat wydajemy podręczniki elektroniczne. Nasze multibooki, bogate w multimedia oraz interaktywne ćwiczenia, w połączeniu z talentem pedagogicznym nauczycieli stanowią milowy krok w prowadzeniu pasjonujących lekcji.

W roku 2010 wdrożyliśmy Akademię Maturalną PWN – interaktywny niezbędnik maturalny. Akademia była adresowana do maturzystów i ich nauczycieli i obejmowała m.in. kursy maturalne online, interaktywny kalendarz maturalny, e-testy i elektroniczne raporty, obrazujące stan przygotowań do matury poszczególnych uczniów i całych klas.

W styczniu 2013 roku uruchomiliśmy platformę edukacyjną Akademia PWN, wprowadzając tym samym do szkół nową jakość nowoczesnej edukacji. Interaktywne prace domowe, testy i sprawdziany, a do tego… natychmiastowe wyniki.

Dbamy o to, aby nasze publikacje, zarówno drukowane, jak i cyfrowe, były wydawane na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Dokładamy też starań, by rozbudowywać i stale rozszerzać naszą ofertę wydawniczą, zarówno tę dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Kontakt:

PWN Wydawnictwo Szkolne sp. z o.o. sp.k.
ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa
Sekretariat: tel. (22) 69 54 561, fax (22) 831 26 16

Nauczycieli prosimy o kontakt pod numerem infolinii 22 69 54 800*

*koszt połączenia z telefonu stacjonarnego z każdego miejsca w kraju odpowiada taryfie lokalnej, koszt połączenia z telefonu komórkowego – według taryfy operatora


PWN Wydawnictwo Szkolne sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, 02-460 Warszawa, ul. Gottlieba Daimlera 2, wpisane do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. KRS 0000630208, NIP 525 156 39 96, wysokość sumy komandytowej 3.564.000 PLN.


Pokaż PWN Wydawnictwo Szkolne na większej mapie