Język rosyjski

Katalog JĘZYKI OBCE na rok szkolny 2016/2017

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem publikacji Wydawnictwa Szkolnego PWN do nauki języków obcych na rok szkolny 2016/2017.

Nowości przedszkolne na rok 2016/2017

Przedstawiamy nowy pakiet przedszkolny "Trampolina. Zanim zostaniesz uczniem" oraz serię publikacji dodatkowych "Trampolina +", które wkrótce ukażą się w ofercie Wydawnictwa Szkolnego PWN!

Nowy numer infolinii Wydawnictwa Szkolnego PWN

Od 1 lutego 2016 r. ulega zmianie numer infolinii Wydawnictwa Szkolnego PWN. Zapraszamy do kontaktu pod nowym numerem: 22 69 54 800 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Dziecko – mały aktor na scenie życia

Dzięki edukacji teatralnej w przedszkolu dziecko ma szansę zaistnieć w dorosłej roli życia jako osoba z ogromnym potencjałem umiejętności interpersonalnych.

How much English in an English lesson?

Jak skutecznie wprowadzać interakcyjne formy pracy, aby przygotować uczniów do spontanicznej komunikacji w autentycznych sytuacjach? Zapraszamy do lektury artykułu metodycznego Iwony Rybak!

XII edycja konkursu DaF-Kenner

Już po raz jedenasty Wydawnictwo Szkolne PWN wraz z Goethe Institut organizuje konkurs DaF-Kenner! Tegoroczna edycja nosi nazwę "DaF-Kenner drehen einen Clip". Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wyniki konkursu i świąteczny eBook do pobrania!

Przedstawiamy listę laureatów II edycji konkursu świątecznego "PeWNego razu w teatrze..." i zapraszamy do lektury nagrodzonych prac!

KONKURS! PeWNego razu w teatrze...

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN i Polskie Radio Dzieciom! Zadanie konkursowe polega na napisaniu scenariusza przedstawienia teatralnego dla dzieci. Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia.

Finały konkursu DaF-Kenner 2015

XI edycja konkursu "DaF-Kenner in den DACHL-Ländern" zakończyła się uroczystymi finałami w zwycięskich szkołach.

Znamy zwycięzców XI edycji konkursu Daf-Kenner

Z przyjemnością informujemy, że wyłoniliśmy zwycięzców XI edycji konkursu DaF-Kenner. Decyzja nie była łatwa, gdyż do konkursu zgłosiło się blisko 1000 grup uczniów z klas 1-3 i 4-6 szkół podstawowych oraz z gimnazjów. Otrzymaliśmy 551 prac konkursowych.

XII edycja konkursu DaF-Kenner

Już po raz jedenasty Wydawnictwo Szkolne PWN wraz z Goethe Institut organizuje konkurs DaF-Kenner! Tegoroczna edycja nosi nazwę "DaF-Kenner drehen einen Clip". Zapraszamy do udziału w konkursie!

Europejski Dzień Języków 2015

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków - święto przypominające o różnorodności kulturowej Europy i wielojęzyczności jej obywateli. Zapraszamy do świętowania Dnia Języków z PWN!

Numery dopuszczenia MEN podręczników wieloletnich PWN

Podręczniki wieloletnie dopuszczone do użytku na rok szkolny 2015/2016. Pozycje do szkoły podstawowej i gimnazjum są dostępne w ramach dotacji.

Język obcy w podstawie programowej wychowania przedszkolnego

Zmieniona podstawa wychowania przedszkolnego wprowadza obowiązkową naukę języka obcego. Z myślą o najmłodszych powstały serie "Memo i przedszkolaki" i "Mini Bingo!" (język angielski), a także "ABCDeutsch" (język niemiecki).

Marcowa diagnoza gotowości szkolnej online

Do końca marca należy przeprowadzić drugi etap diagnozy gotowości szkolnej pięcio- i sześciolatków. W tym celu polecamy skorzystać z elektronicznej wersji diagnozy, opracowanej przez Wydawnictwo Szkolne PWN.