Kompass neu
Kompass neu
Kompass neu

Kompass neu

Der neue Kompass garantiert die richtige Wegwahl!

 

Kompass neu to nowa wersja czteroczęściowej serii podręczników do nauki języka niemieckiego dla gimnazjalistów, zarówno rozpoczynających (tomy 1-3), jak i kontynuujących (tomy 2-4) naukę w wymiarze 1, 2 lub 3 godzin tygodniowo. Cały kurs prowadzi do poziomu A2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Celem, do którego prowadzi uczniów Kompass neu, jest zdobycie umiejętności komunikowania się w różnych codziennych sytuacjach, typowych dla pierwszych kontaktów z niemieckojęzycznymi rówieśnikami, a więc umiejętności rozumienia prostych wypowiedzi i  tekstów pisanych, uczestniczenia w rozmowie, opowiadania o sobie i swoim otoczeniu, zadawania pytań oraz pisania prostych tekstów w języku niemieckim. Równorzędnym celem jest poznanie obyczajów i kultury krajów niemieckojęzycznych (D-A-CH-L) oraz rozwój kompetencji interkulturowej.

Kompass neu został wzbogacony o dodatkowe materiały, utrwalające przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Strony Prüfungskompass są zamieszczone po każdym rozdziale.

Dobór podręcznika:

  klasa 1 klasa 2 klasa 3 egzamin gimnazjalny
początek nauki Kompass neu 1 Kompass neu 2 Kompass neu 3 poziom podstawowy
kontynuacja nauki Kompass neu 2 Kompass neu 3 Kompass neu 4 poziom rozszerzony


Komponenty serii dla nauczyciela:                                                 

 

 • podręcznik z CD
 • książka ćwiczeń z CD
 • poradnik dla nauczyciela z CD i CD-ROM
 • film DVD z dodatkową płytą (karty pracy do filmu)
 • multibook
 • gry i zabawy językowe Kompass neu

Pierwsze Aktywne Rozkłady Materiału Nauczania do języka niemieckiego dla gimnazjum!

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Librus, oferującą innowacyjne i profesjonalne rozwiązania informatyczne wspomagające procesy edukacyjne. Efektem naszej współpracy jest przygotowanie pierwszych w Polsce Aktywnych Rozkładów Materiału Nauczania (ARMN) w e-Dzienniku Librus do podręczników z języka niemieckiego dla gimnazjum do kursu Kompass neu.

banery-pwn_718x325_B.png

Kompass neu – znany i ceniony cykl, który powstał we współpracy z nauczycielami i metodykami i który najpełniej odpowiada potrzebom nauczycieli i uczniów w gimnazjum.

Aktywne Aktywne Rozkłady Materiału Nauczania do dwóch pierwszych poziomów kursu Kompass neu dla klasy 1 oraz 2 gimnazjum są dostępne, kolejne dwa poziomy pojawią się w roku 2014.

Starając się kształtować polski rynek innowacyjnych produktów edukacyjnych, zachęcamy wszystkich Nauczycieli języka niemieckiego w gimnazjach, korzystających obecnie lub rozważających korzystanie w nowym roku szkolnym z podręczników Kompass neu, do zapoznania się z Aktywnymi Rozkładami Materiałów Nauczania w Elektronicznej Bibliotece Rozkładów Materiałów Nauczania (EBRMN) Librus oraz do przystąpienia do naszego pilotażowego projektu, w którym chcemy się przekonać, czy proponowana przez nas koncepcja pracy z e-zasobami „porządkowanymi” dzięki ARMN jest tym, co sprawdzi się w Państwa szkolnej codzienności.

Zobacz Kompass neu w e-Dzienniku – kliknij obrazek

Dziennik.pngDziennik1.pngDziennik2.pngDziennik3.png    

Odpowiedzi na najczęstsze pytania:

 

1.       Gdzie znajduje się Aktywny Rozkład Materiału Nauczania?

ARMN jest dostępny w e-Dzienniku firmy Librus od sierpnia 2013 roku.

2.       Gdzie w e-Dzienniku znajdę Aktywny Rozkład Materiału Nauczania?

Rozkład taki pojawia się w wynikach wyszukiwania Elektronicznej Biblioteki Rozkładów Materiałów Nauczania, tak samo, jak zwykły rozkład. Jest jednak oznaczony dodatkowo kolorową ikoną, a w szczegółach jego opisu znajduje się informacja na temat liczby materiałów multimedialnych oraz pomocniczych dostępnych do wykorzystania.

3.       Czym jest Aktywny Rozkład Materiału Nauczania (ARMN)?

Aktywny Rozkład Materiału Nauczania to koncepcja porządkująca wykorzystanie na lekcji przez Nauczyciela materiałów multimedialnych przez bezpośredni dostęp do nich z interfejsu lekcyjnego e-Dziennika. W przeciwieństwie do zwykłego rozkładu materiału nauczania (RMN), z każdym tematem lekcji w Aktywnym Rozkładzie Materiału Nauczania są powiązane zasoby multimedialne i elektroniczne. Dzięki ARMN, po wybraniu tematu w interfejsie lekcyjnym Nauczyciel nie tylko widzi standardowe opcje, lecz także zyskuje dostęp do linków kierujących go bezpośrednio do odpowiednich e-zasobów edukacyjnych, nadających się do wykorzystania na tej konkretnej lekcji.
Po prostu działa, a Państwu pozwala się skupić na nauczaniu!

4.       Czy dostęp do zasobów dostępnych w Aktywnym Rozkładzie Materiału Nauczania Wydawnictwa Szkolnego PWN będzie płatny?

Nie. Wszystkie zasoby multimedialne są dostępne dla Nauczycieli za darmo. Nie można ich jednak kopiować, rozpowszechniać poza e-Dziennikiem czy udostępniać uczniom (chyba że zostały w taki sposób oznaczone). Są one przeznaczone wyłącznie do wspomagania Nauczyciela w poprowadzeniu ciekawej lekcji i wzbogacenia sposobu jej prowadzenia.

5.       Jak będę mogła/mógł zobaczyć listę zasobów dostępnych w Aktywnym Rozkładzie Materiału Nauczania, zanim zdecyduję się na korzystanie z niego?

To ważne pytanie. Wielu z Państwa korzysta w e-Dzienniku Librus z Rozkładów Materiału Nauczania autorstwa swoich Wydawców. Są one przypisane do Państwa lekcji i niepożądane byłoby ich odłączenie w celu testowego podłączenia nowych ARMN. Dlatego bez problemu (dla każdego Nauczyciela, zarówno korzystającego z podręczników Wydawnictwa Szkolnego PWN, jak również rozważającego ich wybór w kolejnym roku szkolnym) będzie możliwe wyszukanie ARMN w widoku biblioteki rozkładów, a następnie jego przejrzenie temat po temacie.

6.       Jakiego typu e-zasoby znajdą się w Aktywnym Rozkładzie Materiału Nauczania?

Do każdej lekcji zostaną dodane:

 • podręczniki interaktywne, tzw. multibooki, zawierające szereg interaktywnych ćwiczeń, interaktywny słownik, materiały kulturoznawcze,
 • filmy wraz z kartami pracy.

ARMN to również wszechstronna obudowa dydaktyczna dla Nauczyciela:

 • test diagnostyczny,
 • materiały na okres bezpodręcznikowy,
 • plany wynikowe,
 • dodatkowe karty pracy,
 • kartkówki, sprawdziany, zadania na lekcje powtórzeniowe,
 • ćwiczenia dla uczniów dyslektycznych.

Wszystko to w formie elektronicznej, zawsze pod ręką, ilekroć rozpoczną Państwo lekcję z danego tematu.

7.       Zdecydowałam/-em się na korzystanie z ARMN Wydawnictwa Szkolnego PWN w kolejnym roku szkolnym. Czy zmieni się sposób prowadzenia przeze mnie lekcji z wykorzystaniem e-Dziennika?

Zasadniczo nie. Będzie on wyglądał następująco:
a) Rozpoczynając lekcję w interfejsie lekcyjnym e-Dziennika Librus, wybierają Państwo, jak dotychczas, temat lekcji.
b) Po zatwierdzeniu tematu pojawi się okienko interfejsu lekcyjnego, w którym dodatkowo wyświetli się sekcja z linkami do bezpłatnych e-zasobów Wydawnictwa Szkolnego PWN.
c) Podczas prowadzenia lekcji będzie możliwe korzystanie z nich przez zwykłe kliknięcie linku. Po prostu będą działać!