Mach mit! 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy V

Halina Wachowska, Mieczysława Materniak-Behrens
5, szkoła podstawowa kl. 4-6
375/2/2013
9788326214257
A4
136

Podręcznik "Mach mit!" 2 składa się z 6 rozdziałów. W skład każdego rozdziału wchodzą:
• informacje na temat jego treści
• kolaż
• 9 lekcji
• jednostka "Lesezauber" zawierająca dodatkowe teksty do czytania
• moduł "Storyline" o charakterze projektowym.

Podręcznik zawiera liczne gry i zabawy językowe. Proponowane w ,,Mach mit!" zadania z zastosowaniem różnorodnych form socjalnych dają szerokie możliwości sprawdzenia się uczniom, którzy prezentują odrębne typy uczenia się i różne typy inteligencji. Praca z podręcznikiem "Mach mit!" wdraża uczniów systematycznie do stosowania strategii komunikacyjnych i rozwija ich świadomość językową.
Każda lekcja przewidziana jest do realizacji podczas jednej godziny lekcyjnej, co ułatwia planowanie zajęć. Na końcu każdej jednostki lekcyjnej znajduje się sekcja "Nimm mich mit!", która zawiera zwroty przewidziane do aktywnego opanowania.
Każdy z podręczników tworzących cykl ,,Mach mit!" zawiera ponadto rozdział, który prezentuje elementy kultury krajów niemieckojęzycznych. W podręczniku dla klasy 5 znajduje się rozdział poświęcony adwentowi i Dniu Matki.

Na dołączonych do podręcznika płytach CD umieszczono nagrania audio do: zadań w podręczniku i zeszycie ćwiczeń, piosenek i ich melodii, zadań dotyczących wymowy oraz tekstów do czytania "Lesezauber".

pmd.jpg