ABCDeutsch. Nowa edycja. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 3

Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło, Marta Kozubska
3, szkoła podstawowa kl. 1-3
415/3/2014/2016
9788326225123
A4
96
ABCDeutsch 1-3. Nowa edycja

Wieloletni podręcznik "ABCDeutsch 3. Nowa edycja" to publikacja do nauki języka niemieckiego, która uwzględnia naturalne potrzeby dzieci w wieku wczesnoszkolnym i zalecane metody pracy z nimi. Ciekawie dobrane tematy, które odwołują się do bliskiego dzieciom otoczenia, wspierają systematyczny rozwój wszystkich czterech sprawności językowych. Przewodnikami najmłodszych po bajkowym świecie języka niemieckiego są miś Theo, jego siostra Thea, czarownica Sandra oraz papuga Sim.

"ABCDeutsch 3. Nowa edycja" to podręcznik dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, którzy w klasie pierwszej rozpoczęli naukę języka niemieckiego z tą serią.


Podręcznik dla klasy trzeciej składa się z 10 rozdziałów tematycznych oraz dodatkowych jednostek zawierających wierszyki i dodatkowe zadania związane z Dniem św. Marcina, adwentem, świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, Dniem Matki oraz scenariusz sztuki teatralnej Die vier Jahreszeiten.


Stałymi częściami każdego rozdziału są:
• strona rozdziałowa wprowadzająca w tematykę rozdziału, której integralnym uzupełnieniem jest nagranie, dające dzieciom możliwość osłuchania się z brzmieniem języka niemieckiego
• historyjka obrazkowa, której bohaterami oprócz dzieci są miś Theo, jego siostra Thea oraz czarownica Sandra i jej papuga Sim,
• zadania Für fleißige Biene - dla uczniów szybciej pracujących - ułatwiają utrzymanie uwagi wszystkich uczniów w klasie o zróżnicowanym poziomie wiedzy i umiejętności.
Dodatkowe sekcje występujące w większości rozdziałów to: Trening pamięci Gedächtnistrainig, Klub czytelnika Leseklub oraz Praca projektowa.


Lekcje uatrakcyjniają proponowane zabawy ruchowe, gry i piosenki. Różnorodne zadania rozwijają u dzieci spostrzegawczość, sprawności manualne oraz sprawność mówienia, umiejętność czytania i rozumienia tekstu słuchanego.
Słowniczek obrazkowy, zamieszczony na końcu podręcznika to atrakcyjna pomoc dla dziecka w nauce słownictwa.
Do podręcznika dołączone są dwie płyty z nagraniami audio.


⃰ Na każdej stronie podręcznika ukryta jest Thea - zadaniem uczniów jest odszukanie jej i wskazanie miejsca, w którym się ukryła.