Serie do przedmiotu: język niemiecki

 

Mach mit! Nowa edycja

"Mach mit! Nowa edycja" to seria dostosowana do znowelizowanej ustawy o systemie oświaty. Seria przeznaczona jest dla uczniów rozpoczynających naukę, ale sprawdza się także w klasach o dużym zróżnicowaniu znajomości języka oraz w pracy z uczniami dyslektycznymi. Atuty serii to przejrzysty podział na lekcje, nowoczesna grafika, prace projektowe, ćwiczenia dla dyslektyków, indukcyjna gramatyka i ćwiczenia wyrównujące.

ich und du 4-6. Nowa edycja

"ich und du 4-6. Nowa edycja" to dostosowana do zmienionej ustawy MEN wersja cenionej serii "ich und du". Kurs na poziomie klas 4-6 jest kontynuacją tej samej serii dla klas 1-3. Uczniowie na koniec kursu są w stanie przeczytać i zrozumieć dłuższe teksty, porozumiewać się w typowych sytuacjach, opisać obrazek lub sytuację. W klasie 4 uczniowie rozstają się z misiem Theo, a bohaterami kursu stają się nastolatkowie.

der, die, das 4-6. Nowa edycja

"Der, die, das neu. Nowa edycja" to seria oparta na sprawdzonej i wciąż ulepszanej metodzie nauki języka, tym razem dostosowana do nowej ustawy o systemie oświaty. Zgodnie z zasadami nauczania polisensorycznego ćwiczenia i zadania angażują wszystkie zmysły. Serię wyróżniają atrakcyjne zadania, a także połączenie elementów literackich, kulturoznawczych i detektywistycznych z grami i zabawami językowymi.

und so weiter. Nowa edycja

"und so weiter. Nowa edycja" to popularna seria dostosowana do nowej ustawy MEN. Otwarta koncepcja podręcznika pozwala na dowolność w planowaniu lekcji w wymiarze 1, 2 lub 3 godzin tygodniowo. Seria zawiera zabawne ćwiczenia wspomagające wymowę - Schnellspechverse, oryginalne ćwiczenia ułatwiające naukę gramatyki np. Rap der starken Verben czy elementy dramy. Dużym atutem jest grafika autorstwa Wandy i Bogusława...

Mach mit! (NPP)

"Mach mit!" to nowa seria jest dedykowana uczniom rozpoczynającym naukę niemieckiego w 4 klasie szkoły podstawowej, ale sprawdza się też w kontynuujących naukę klasach o dużym zróżnicowaniu znajomości języka, jak również w pracy z uczniami dyslektycznymi. Przez trzy lata seria prowadzi do poziomu A2.

ich und du 4-6

Kurs "ich und du" na poziomie klas IV-VI jest kontynuacją tej samej serii do nauki języka niemieckiego dla klas I-III i prowadzi do poziomu A2, zgodnie z nową podstawą programową. Po sześcioletnim cyklu nauki uczniowie są w stanie przeczytać i zrozumieć dłuższe teksty, porozumiewać się w typowych sytuacjach komunikacyjnych, opisać obrazek lub sytuację.

und so weiter

"und so weiter" to trzyletni kurs, zgodny z nową podstawą programową, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Otwarta koncepcja podręcznika pozwala na dowolność w planowaniu lekcji zgodnie z rozkładem materiału, w wymiarze 1, 2 lub 3 godzin w tygodniu.

der die das 4-6

"Der, die, das neu" to bardzo popularna seria podręczników do nauki języka niemieckiego w klasach IV-VI szkoły podstawowej. Sprawdzona i przez lata ulepszana oryginalna metoda nauki języka obcego jest doskonale dostosowana do potrzeb komunikacyjnych dzieci w wieku 10-12 lat i umożliwia szybkie i skuteczne opanowanie języka na poziomie A2.

Publikacje uzupełniające

 

Publikacje uzupełniające - język niemiecki w szkole podstawowej

Publikacje uzupełniające PWN pozwalają na utrwalenie struktur gramatycznych i powtórzenie słownictwa niezbędnego na zakończenie szkoły podstawowej.